Mocheta Lumina
mocheta lumina , mocheta satino lumina , mocheta hotel , mocheta camera de zi , mocheta dormitor
Description
Lumina, din colectia Satino este o mocheta confortabila si placuta la atingere si, in acelasi timp, usor de intretinut. Pentru un plus de confort va recomandam si utilizarea Underlay-ului pentru mocheta.
Ideala pentru amenajarea camerelor de hotel fiind o mocheta cu o clasa de trafic 31 – mediu-intens. Se poate utiliza in zone prevazute cu sistem de incalzire in pardoseala, pe scari sau in spatii locuite de persoane cu alergii.

…
…
Additional information
| Culoare | Lumina 014, Lumina 020, Lumina 027, Lumina 030, Lumina 034, Lumina 036, Lumina 044, Lumina 049, Lumina 052, Lumina 062, Lumina 063, Lumina 079, Lumina 083, Lumina 084, Lumina 092 (out), Lumina 096, Lumina 098, Lumina 173 |
|---|---|
| Absorbtia fonica (db) | 28dB |
| Clasa confort | 5***** |
| Clasa de foc | Cfl-s1 |
| Clasa de trafic | 31 |
| Compozitia firelor | 100%PA IMPREL FINESSE |
| Greutate fir | 1.540g/mp |
| Greutate totala | 2.370g/mp |
| Inaltime fir | 8mm |
| Inaltime totala | 11mm |
| Incalzire prin pardoseala | este pretabil pentru sistem de incalzire prin pardoseala |
| Latime rola | 4m sau 5 m |
| Montaj | Prin lipire pe stratul suport sau cu underlay prin metoda strech-fit (flotant) sau double stick * (consulta un reprezentant tehnic pentru detalii); se poate monta pe trepte, in mediul rezidential; |
| Suport | Twinback |












Recenzii
Nu există recenzii încă.