Underlay Defender
Underlay destinat spatiilor publice, hoteluri, restaurante, ball-room. Confort, durabilitate si rezilienta. Metoda de montaj recomandata flotant cu intinderea mochetei in grippere.
Description
Destinat zonelor cu trafic intens din hoteluri (receptii, coridoare, apartamente, sali de conferinta, restaurante) este un underlay cu montare prin metoda strech-fit – fotant cu intindere in gripperre. Este pretabil la incalzirea prin pardoseala.
Avantaje notabile:
Confort 5*****
Clasa de foc Cfl-s1 – Greu inflamabil
Pierdere de grosime sub sarcina <5%
Pretabil pentru incalzirea prin pardoseala
Additional information
| Culoare | Defender – rola, Defender – sectiune, Montaj metoda strech-fit 1, Montaj metoda strech-fit 2 |
|---|---|
| absorbtie-fonica-zgomotului-la-impact | 30 |
| antibacterian-si-rezistent-la-mucegai | 0 |
| Clasa de confort | 5***** |
| Densitate (kg/mc) | 495 kg/mc |
| Dimensiune rola (mp) | 15.07 |
| Durabilitate (*) | 4**** |
| Grosime (mm) | 6,1 mm |
| Incalzirea prin pardoseala | da |
| Latime rola (m) | 1.33 |
| Lungime rola (ml) | 11,33 ml |
| pierderea-de-grosime-sub-sarcina | 0 |
| rata-de-transfer-termic-tog | 0 |
| Recomandata | Strech-fit – montaj flotant cu gripperre |
| Rezistenta la foc | Cfl-s1 |
| Tip material | cauciuc sintetic |
| Utilizare | HC/U – Heavy Contract Use |














Recenzii
Nu există recenzii încă.