Underlay Durafit 500
Durafit 500 este underlay-ul recomandat pentru spatiile cu trafic intens: holuri, receptii, restaurante, birouri, sali de conferinta, etc;
Description
Destinat spatiilor cu trafic intens-extrem: receptii, coridoare-holuri, sali de conferinta, restaurante, office. Durabilitate si confort. Permite deplasarea carucioarelor cu roti (room-service), a bagajelor cu role, etc. Este un sistem pentru dubla lipire (double stick).
Avantaje notabile:
* Durabilitate 6****** – investitie garantata !
* Bun compromis intre rata de transfer termic si izolatia termica! Se poate utiliza si in conditiile incalzirii prin pardoseala!
* Confort si izolatie fonica 3***;
* Antimicrobian si rezistenta la mucegai !
Material: Cauciuc reciclat de inalta densitate rezistent la incarcari statice si dinamice.
Additional information
| Culoare | Durafit 500 – rola, Durafit 500 – sectiune, Montaj double stick 1, Montaj double stick 2 |
|---|---|
| absorbtie-fonica-zgomotului-la-impact | 25 |
| antibacterian-si-rezistent-la-mucegai | 0 |
| Clasa de confort | 3*** |
| Densitate (kg/mc) | 400 kg/mc |
| Dimensiune rola (mp) | 15,07 mp |
| Durabilitate (*) | 6****** |
| Grosime (mm) | 5,25 mm |
| Incalzirea prin pardoseala | da |
| Latime rola (m) | 1,37 m |
| Lungime rola (ml) | 11 ml |
| pierderea-de-grosime-sub-sarcina | 0 |
| rata-de-transfer-termic-tog | 0 |
| Recomandata | strech-fit si double stick |
| Tip material | cauciuc reciclat |
| Utilizare | HC/U – Heavy Contract Use |














Recenzii
Nu există recenzii încă.