Underlay FR7
Underlay FR7 (flame retardant) – ignifug, heavy contract use pentru spatii publice cu trafic intens / extrem
Description
Underlay Heavy Contract – spatii publice. Montaj dual al mochetei atat prin prin dubla lipire (double-stick) cat si flotant prin intindere cu grippere (strech-fit). Principala caracteristica este clasa de foc Bfl-s1 conform EN13501.
Avantaje
* Clasa de foc Bfl-s1 (EN15301) – greu inflamabil
* Durabilitate (pierdere de grosime <5% sub sarcini statice sau dinamice)
* Nu se aplatizeaza in timp
* Confort la pasire si izolare termica
* Absorbtie a zgomotului la impact (izolatie fonica)
Recomandat pentru Hoteluri (Camere si Holuri), Restaurante si Spatii pentru evenimente, zone cu trafic intens / extrem.
Additional information
| Culoare | Dubla lipire (double stick) 1, Dubla lipire (double stick) 2, Strech-fit 1, Strech-fit 2, Underlay FR7 – rola, Underlay FR7 – sectiune |
|---|---|
| absorbtie-fonica-zgomotului-la-impact | 35 |
| Clasa de confort | 5***** |
| Densitate (kg/mc) | 145 kg/mc |
| Dimensiune rola (mp) | 15,07 mp |
| Durabilitate (*) | 5***** |
| Grosime (mm) | 7 mm |
| Incalzirea prin pardoseala | nu |
| Latime rola (m) | 1,37 m |
| Lungime rola (ml) | 11 m |
| pierderea-de-grosime-sub-sarcina | 0 |
| rata-de-transfer-termic-tog | 1 |
| Recomandata | strech-fit si double stick |
| Rezistenta la foc | Bfl-S1 |
| Tip material | PU Foam |
| Utilizare | HC/U – Heavy Contract Use |


















Recenzii
Nu există recenzii încă.