Description
Underlay creat si dedicat pentru spatiile cu incalzire prin pardoseala! Cea mai buna rata de transfer afluxului radiant din gama underlay. Metoda de montaj recomandata sterch-fit (flotant cu intinderea mochetei in gripere).
Avantaje notabile:
* Cea mai mare rata de transfer termic > 0,75 tog;
* Confort 5*****
* Durabilitate 5*****
* Antibacterian si rezistent la mucegai;
Heatflow Carpet este un underlay dedicat amenajarilor cu mocheta acolo unde exista sistem de incalzire prin pardoseala. Materialul din care este realizat (SBR cauciuc sintetic de inalta densitate) asigura confort la pasire, dar si absorbtia zgomotului la impact, iar sistemul Themylin transferul de caldura.
Fabricat in Marea Britanie !
Additional information
| Culoare | Descriere sistem incalzire prin pardoseala, Heatflow Carpet rola, Heatflow Carpet sectiune, Montaj metoda strech-fit, Montaj metoda strech-fit 2 |
|---|---|
| absorbtie-fonica-zgomotului-la-impact | 31 |
| antibacterian-si-rezistent-la-mucegai | 0 |
| Clasa de confort | 5***** |
| Densitate (kg/mc) | 301 kg/mc |
| Dimensiune rola (mp) | 10,00 mp |
| Grosime (mm) | 6,1 mm |
| Incalzirea prin pardoseala | da |
| Latime rola (m) | 1,37 m |
| Lungime rola (ml) | 7.3 ml |
| pierderea-de-grosime-sub-sarcina | 0 |
| rata-de-transfer-termic-tog | 0 |
| Recomandata | flotant cu grippere |
| Tip material | cauciuc sintetic |
| Utilizare | HC/U – Heavy Contract Use |














Recenzii
Nu există recenzii încă.